2015 Year-End Awards

Buckaroo      
Member Name Horse Name Total Points Rank
Salicetti, Angeline Samson 49 1st
Howell, Avery Gabby 43 2nd
Sandness, Josh Haylee 42 3rd
Branham, Madison Dreamer 41 4th
Diebold, Amanda Lena 36 5th
Miller, Lillian Frankie 31 6th
Romero, Marshall Rango 29 7th
Howell, Avery Kenu 28 8th
Gibson, Kiley Sweety 26 9th
Fecteau, Elizabeth Mojo 14 10th
Youth      
Member Name Horse Name Total Points Rank
Branham, Justin Magic 49 1st
Sandness, Alexis Sage 46 2nd
Hart, Jayton Sweet Pea 42 3rd
Cramer, Danali Juliette 41 4th
Dowell, Emma Addy 37 5th
Romero, Izabel Scooter 32 6th
Cramer, Makinly Callie 27 7th
Ferguson, Hanna Dash 17 8th
Mathis, Camryn Charlie 14 9th
Balaun, Alexis Liberty 8 10th
Novice      
Member Name Horse Name Total Points Rank
Williams, Grace Sadie 49 1st
Penton, Kim Edith Ann 38 2nd
Rushing, Holly Dusty 37 3rd
Blunk, Chad Eldon 36 4th
Stewart, Marty Dusty 29 5th
Shibler, Laura Winsome 27 6th
Shibler, Sarah Chinook 22 7th
Hachmeister, Bill Beau 21 8th
Kateusz, Afton Anasazi 18 9th
Park, Colleen Kyle's Playgun McGraw 15 10th
Classic      
Member Name Horse Name Total Points Rank
Coleman, Marsha Sophie 47 1st
Coffel, Judy Vera 35 2nd
Fowler, Kate Wingman 34 3rd
Johnson, Beryl Goose 30 4th
Coffel, Wes Gator 30 5th
Sweet, Patti Shalom Shiloh 29 6th
Colt      
Member Name Horse Name Total Points Rank
Rushing, Josh Raylan 49 1st
Rushing, Josh Ranger 45 2nd
Irvin, Shane Cinnamon 45 3rd
Irvin, Shane Blackie 42 4th
Redden, Chris Joes Baron Colonel (Drover) 36 5th
Purdin, Ashley Jesse 27 6th
Metzler, CC Abby 20 7th
Schuetz, Greg Cherokee 16 8th
Purdin, Ashley "Z" 16 9th
Coleman, Marsha Rosie 6 10th
Intermediate      
Member Name Horse Name Total Points Rank
Yoho, Tim Duncan 47 1st
Von Holten, Brandy KTM 35 2nd
Miller, Dan Kitty 29 3rd
Park, Bradley KA Lynx to Chex 25 4th
Rushing, Holly Dusty 24 5th
Glidewell, Pat Val 22 6th
Park, Bradley CS Driftin Tuck 21 7th
Kaberline, Katie Scoot 17 8th
Cummings, Clayton Zips Chocolate Urge 15 9th
Miller, Faye Pony 13 10th
Amateur      
Member Name Horse Name Total Points Rank
Ochs, Jim Buster 47 1st
Ochs, Jim Dusty 40 2nd
Forge, Jenny Riggs 36 3rd
Coleman, Marsha Edith Ann 33 4th
Schuetz, Greg Diamond 31 5th
Shinn, Alexis Gabby 28 6th
Dolecheck, Melanie Sam 27 7th
Coffel, Judy Vera 26 8th
Chapman, Lee Boomer 26 9th
Metzler, CC Shelby the Mustang 22 10th
Open      
Member Name Horse Name Total Points Rank
Irvin, Shane Trace 45 1st
Irvin, Shane Jazz 41 2nd
Irvin, Shane Addy 39 3rd
Redden, Chris Cisco 37 4th
Ayler, Tyler Peppy Dawn 36 5th
McCracken, Jake ThePocoBoogieKing 32 6th
Moser, Jorge LK 27 7th
Anderson, Lowell Buster 19 8th
Jobe, Matt Santana 7 9th
Buchman, Rex Gracie 5 10th



Buckaroo Top Ten 2015 Winners 


Youth Top Ten 2015 Winners


Novice Top Ten 2015 Winners


Novice Saddle Winner, Grace Williams. Sponsored by Lee and Monica Chapman


Classic Top Ten 2015 Winners 


Colt Top Ten 2015 Winners


Colt Horsemanship Championship Saddle Winner, Josh Rushing. Sponsored by McCracken Saddle and Tack


Intermediate Top Ten 2015 Winners


Amateur Top Ten 2015 Winners


Open Top Ten 2015 Winners

ULTIMATE HORSEMENS CHALLENGE ASSOCIATION
913-530-8483 | ultimatehca@gmail.com

©2008-2018 Ultimate Horsemens Challenge Association. All rights reserved.

Powered by Wild Apricot Membership Software